Teritorija dushi. plakat Територія душі-2017
21 квітня - 21 червня 2017 року

Безперечно, місто Чернігів має свою яскраву оригінальність, зміст, живу душу. Це чи не найкраще українське місто, з мальовничим деснянським ландшафтом, унікальною стародавньою архітектурою соборів, славетною історією, багатою культурою, та граціозною вродою дівчат. Місто одночасно нагадує про історію князівської Русі, про безперечні культурні надбання нашого народу, і про сьогоденні звершення України, її поступ в майбутнє. Чернігів - помітний духовний осередок України з великими, історичними звершеннями в царині мистецтва, просвітництва,  культури.

Сьогодні чернігівський центр сучасного мистецтва «Пласт-арт» відзначає знаменну дату – 10-річчя свого заснування. Мало це чи багато – мабуть мало - як відрізок людського життя, але багато - як на фактор мистецьких здобутків та загального прогресивного значення свого існування в молодій незалежній державі. Це нова країна, а отже і нова доба мистецтва. Адже справа засновництва Центру в тому, що не підлягає в прямих матеріальних підрахунках і видимих безпосередніх нагромадженнях. Головне тут в незаангажованому розвитку сучасного мистецтва, в його необхідній свободі, в залученнях кращих українських художників до виставок в Центрі, створенні прогресивної атмосфери сприяння мистецтва і культури саме в Чернігові.

Чернігів має свою душу, і саме цим відповідає самим прогресивним творчим тенденціям сучасного мистецтва. Саме в мистецькому активному виразі виставок Арт-Центру «Пласт –Арт»  знаходить своє постійне підтвердження та результат. І ось тут, в цьому гостинному галерейному просторі, відбулись десятки великих та резонансних виставок сучасного мистецтва, в яких приймали участь сотні найвидатніших митців, як чернігівських, так і запрошених. В Арт-Ценрі також видані десятки змістовних каталогів, проведено просвітницькі акції, екскурсії, що становить справжню його культрегерську роль всеукраїнського значення.

Хочеться щиро привітати постійного директора, засновника і енергійного натхненника центру Бориса Дєдова та увесь воістину пасіонарний колектив цього культурно-мистецького осередку з його днем заснування та успішної просвітницької діяльності в розвої вітчизняної культури. Культура переможе, а мистецтво вічне!

  

Дмитро Корсунь, арткритик, мистецтвознавець

Інститут проблем сучасного мистецтва.
 
Teritorija dushi1 Teritorija dushi2
 Teritorija dushi3  Teritorija dushi4
 Teritorija dushi5  Teritorija dushi6
 Teritorija dushi7  Teritorija dushi8
г. Чернигов, ул. Горького, 6.
тел. (0462) 610-328
info@plast-art.com.ua
plast-art@yandex.ru

найти Пласт Арт Чернигов

В начало