kurovskiyДмитро Куровський
"Готовий до всього"
 
21 жовтня 2016р. - 20 листопада 2016р.
 

Перформанс “Готовий до всього” поєднує музику і квазітеатральне дійство з графікою, живописом, асамбляжними і знайденими об’єктами. Таке видовище є послідовним продовженням творчої лінії Дмитра Куровського - відомого українського рок-музиканта, який останні роки зосередив свою увагу насамперед на візуальному мистецтві, хоча вплив аудіального фактору завжди залишався визначним для художньої практики митця. Глядачу пропонується синкретичне дійство у кращих традиціях психоделії, космічної опери, афрофутуризму й різнобюджетного масового кінематографу.
Три-актна міні-вистава, приурочена до двадцятиріччя Midi Free Studio, декларується як присвята музиці, свободі, коханню, ейфорії й ряду інших атрибутів життя. Цей перелік не є буквальним відтворенням змісту перформансу, радше самоіронія щодо складових нашого існування в цьому світі за даних обставин. Саме це натякає на дещо менш очевидну складову проекту - соціальну критику. Цим пояснюється і загальна стилістика перформансу, що на перший погляд може здатися незрозумілою звиклій до вітчизняного культурного життя аудиторії. Саме такі форми є характерними для низового андеграундного художнього протесту по всьому світу від США і Карибського басейну до Індокитаю й Океанії та випадають з поля зору оптики, налаштованої на “високий стиль” ангажованого мистецтва.
Центрального героя театралізованого дійства - космічного злочинця-психопата - зіграє сам Дмитро Куровський, а компанію йому складе група танцівників. Перевтіленню сприятиме реквізит, який був створений спеціально для перформансу у співпраці з ключовими діячами чернігівського художнього підпілля: Владиленом Сімкіним, Артемом Сиворакшею, Дмитром Янчуком і Сергієм Тонкановим. Для виробництва цих об’єктів було використано ряд неочікуваних технік, у тому числі і 3D-друк.
Художній мові Дмитра Куровського характерна агресивна колажність і залучення різноманітних матеріальних проявів масової культури. В перформансі “Готовий до всього” на перший план виходять дитячі іграшки, переважно радянського виробництва, а також транспаранти з абсурдистськими політизованими гаслами. Разом вони створюють образ своєрідної де/монстрації і постають виразниками наявних соціальних конфліктів. Іграшки, що одночасно є спогадами з дитинства і яскравим виявом індустріальних виробничих потужностей, набувають моторошного вигляду в новому контексті. У свою чергу, в колажованих текстах кожне слово набуває ваги, що перетворює їх у політичні заяви.
У день відкриття перформанс продовжить відео творчого об’єднання Sampled Pictures (Олег Чорний і Геннадій Хмарук) на композицію Foa Hoka feat. Evgen Hodosh “Neterpinnya” (edit.), основу якого склали зйомки попередніх етапів розвитку проекту. Завершать вечір лайв-сети Flying Super Pension і Boochyaman, а до 20 листопада в галереї “Пласт-Арт” можна буде побачити попередні роботи Дмитра Куровського.
kurovskiy1 kurovskiy2
 kurovskiy3  kurovskiy4
kurovskiy5 kurovskiy6
 kurovskiy7  kurovskiy8
г. Чернигов, ул. Горького, 6.
тел. (0462) 610-328
info@plast-art.com.ua
plast-art@yandex.ru

найти Пласт Арт Чернигов

В начало