Karpova 38 PlakatПоліна Карпова.
Фотопроект "38"
11 листопада - 1 грудня 2016 року

 

Поліна народилась і живе у славнозвісному місті Харків. Закінчила Харківську академію дизайну та мистецтв.
"У моєму особистому розумінні число «38» це метафора, що означає схожість і різноманітність одночасно.
Метою даної серії фотографій є дослідження відразу декількох магістральних проблем. В першу чергу, я звертаю увагу на таку актуальну для сучасної фотографії тему, як роль і функції фігури автора, за допомогою інверсії. Я роблю репліки своїх раніше знятих фотографій, стаючи при цьому на місце моделі, намагаючись максимально точно передати первинний образ, аж до виразу обличчя і дрібних деталей знімка. При цьому модель виступає в ролі фотографа.
Також відзначу, що я і моя модель - близькі друзі, і дана серія є свого роду ретроспективою наших взаємин, так як кадри, які я відтворюю, були зняті незадовго після нашого знайомства. Таким чином, мої перевтілення символізують ще й дружню близькість, трансформувати за ці кілька років майже в ідентичність.
Крім того, дана серія зачіпає інше найважливіше властивість медіума фотографії, як пам'ять - історичну, колективну й індивідуальну. Реконструюючи події п'ятирічної давності, я підкреслюю статичність особистих, суб'єктивних переживань в контексті історичної пам'яті. Це особливо помітно на деяких знімках, де мені не вдалося точно реконструювати деякі деталі інтер'єру, одягу і т. Д., Однак майже ідеально точно вдалося передати вираз обличчя, позу, загальний характер кадру.
У висновку, варто підкреслити парадоксальність даної серії, яка полягає в тому, що автор, стає на місце моделі, все одно залишається автором, так як йому належить концепція, яка і обумовлює зміну ролей автора і моделі. А модель, стаючи на місце фотографа, механічно відтворює знімок, поза авторської суб'єктивності, таким чином, все одно залишаючись об'єктом."
Karpova 38 1 Karpova 38 2
 Karpova 38 3  Karpova 38 4
 Karpova 38 5  Karpova 38 6
г. Чернигов, ул. Горького, 6.
тел. (0462) 610-328
info@plast-art.com.ua
plast-art@yandex.ru

найти Пласт Арт Чернигов

В начало